O blogu

„Polisa na życie nie jest produktem z supermarketu” – zainspirowało mnie to zdanie napisane  przez mojego klienta. Supermarket jest tu alegorią dostępności, ale też braku możliwości dopasowania produktu do własnych potrzeb. Polisy na życie nie da się porównać ani do super-sprzętów domowych, ani do najnowszego modelu tableta, ani nawet do inwestycji w złoto. Taka polisa jest wyjątkową umową, poduszką bezpieczeństwa na wypadek nieprzewidzianego upadku. Czy wybierając najtańszą poduszkę-polisę możemy mieć gwarancję miękkiego lądowania?

Do wyboru polisy konieczna jest rozmowa z Doradcą. Osobą zaufaną, rekomendowaną, z uprawnieniami. Dzięki takiej rozmowie, klient może sprawdzić warunki umowy z osobą, która wie jak je czytać i interpretować. Z osobą, która potrafi objaśnić jaka jest różnica między ubezpieczającym a ubezpieczonym, umową terminową i bezterminową albo co oznacza wykluczenie dla „sprawców przemocy” i kiedy jest stosowane. To zapisy OWU często niezauważane przez klientów przy zawieraniu umów, a mające kolosalne znaczenie dla wypłaty (lub braku wypłaty) świadczenia.

Ten blog jest po to, żebyś dowiedział się więcej o produktach, za które płacisz. A jeśli jeszcze ich nie masz, mam nieśmiałą nadzieję, że moje artykuły pomogą Ci w podjęciu decyzji.

Ten blog jest po to, żeby pokazać Ci, że proste porównanie cen i sum ubezpieczeń nie wystarczy do wyboru najlepszej polisy. Że niodłącznym elementem dobrego ubezpieczenia jest dobry doradca. Związujesz się z nim na lata, a nie na moment sprzedaży produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *