Narzędzie doskonałe?

Gdybym zapytała spotkanych na ulicy Polaków o znane im produkty finansowe, usłyszałabym na pewno odpowiedzi: konto, karta kredytowa, kredyt…. ale nie polisa ubezpieczeniowa.

Tymczasem polisa jest wyjątkowym i wyrafinowanym narzędziem, które można wykorzystać w bardzo różnorodny sposób, biorąc pod uwagę upływ czasu, czy przepisy prawa spadkowego.
Czytaj dalej Narzędzie doskonałe?

Etyka czy biznes?

W ostatnich miesiącach media zalała fala informacji o pozwach zbiorowych klientów przeciw ubezpieczycielom. Nawet kiedy chcąc się odprężyć włączam „Prawo Agaty”, atakują mnie informacje o nielegalnych praktykach pracowników w firmach ubezpieczeniowych.
Czytaj dalej Etyka czy biznes?

O mnie

Nazywam się Elżbieta Jurkowska. Kiedyś w swoim resume napisałam, że nie rozdzielam celów zawodowych i prywatnych. Nie mogłabym pracować, nie czerpiąc jednocześnie satysfakcji z tego, co robię zawodowo. Uwielbiam pracować z ludźmi. Doradztwo jest dla mnie pomaganiem innym w odkrywaniu własnych potrzeb. To wspólne szukanie niebanalnych i szytych na miarę strategii i rozwiązań. W 2011 r. trafiłam do firmy ubezpieczeniowej i uzyskałam licencję pośrednika ubezpieczeniowo-finansowego Komisji Nadzoru Finansowego. Ludzi pracujących w tej branży jest kilka tysięcy, jednak nie każdy z nich podchodzi  do swojej pracy z prawdziwym profesjonalizmem i zaangażowaniem. Ja miałam olbrzymie szczęście spotkać wielu takich właśnie doradców, menadżerów, dyrektorów i na podstawie ich doświadczeń i inspiracji zbudowałam swój własny warsztat pracy, którym chcę się podzielić.

O blogu

„Polisa na życie nie jest produktem z supermarketu” – zainspirowało mnie to zdanie napisane  przez mojego klienta. Supermarket jest tu alegorią dostępności, ale też braku możliwości dopasowania produktu do własnych potrzeb. Polisy na życie nie da się porównać ani do super-sprzętów domowych, ani do najnowszego modelu tableta, ani nawet do inwestycji w złoto. Taka polisa jest wyjątkową umową, poduszką bezpieczeństwa na wypadek nieprzewidzianego upadku. Czy wybierając najtańszą poduszkę-polisę możemy mieć gwarancję miękkiego lądowania?

Do wyboru polisy konieczna jest rozmowa z Doradcą. Osobą zaufaną, rekomendowaną, z uprawnieniami. Dzięki takiej rozmowie, klient może sprawdzić warunki umowy z osobą, która wie jak je czytać i interpretować. Z osobą, która potrafi objaśnić jaka jest różnica między ubezpieczającym a ubezpieczonym, umową terminową i bezterminową albo co oznacza wykluczenie dla „sprawców przemocy” i kiedy jest stosowane. To zapisy OWU często niezauważane przez klientów przy zawieraniu umów, a mające kolosalne znaczenie dla wypłaty (lub braku wypłaty) świadczenia.

Ten blog jest po to, żebyś dowiedział się więcej o produktach, za które płacisz. A jeśli jeszcze ich nie masz, mam nieśmiałą nadzieję, że moje artykuły pomogą Ci w podjęciu decyzji.

Ten blog jest po to, żeby pokazać Ci, że proste porównanie cen i sum ubezpieczeń nie wystarczy do wyboru najlepszej polisy. Że niodłącznym elementem dobrego ubezpieczenia jest dobry doradca. Związujesz się z nim na lata, a nie na moment sprzedaży produktu.